Implanty zębowe w Opolu – czy warto?

Zanim wybierzesz implantologa w Opolu przeczytaj nasz artykuł aby wiedzieć przynajmniej podstawowe rzeczy o implantach. Zobaczysz czy to rozwiązanie jest dla Ciebie.

Jeśli zapytałbyś nas jakiego implantologa wybrać w Opolu, wskazalibyśmy na implantologa nowej generacji, która potrafi robić także przeszczepy dziąseł. Dzięki temu efekty są tak fantastyczne, że nikt nie jest w stanie się domyślić, że masz implant a nie swój własny ząb. Estetycznie, implanty z ładnie dobraną koroną często prezentują się lepiej niż naturalne zęby.

Dobry implantolog w Opolu

stomatolog-implantolog Malgorzata Leśniak opole
Dentystka-implantolog nowej generacji z blisko 5-letnim doświadczeniem w branży stomatologicznej. Precyzyjne i wysokiej klasy leczenie nowoczesnymi sprzętami i materiałami.Wysoko wykwalifikowany lekarz oraz jego zespół przyjaźnie nastawiony do pacjenta. Bezbolesne leczenie wykonane z gwarancja na wypełnienia zębów nawet do 5 lat.

Lekarz specjalizuje się w stomatologi zachowawczej, implantach zębowych i przeszczepach dziąseł.

4.6
Opinia

Implantologia

Implantologia to gałąź stomatologii ukierunkowana na implanty zębowe. Naturalny ząb ma dwa główne składniki: Koronę i korzeń. Korona jest widoczną częścią zęba, a korzeń znajduje się poniżej linii dziąseł, w kości szczęki.

Implantologia to dziedzina stomatologii zajmująca się implantami stomatologicznymi. Implant dentystyczny to sztuczny korzeń zęba, który jest wprowadzany do kości szczęki (szczęki lub żuchwy). Często przyjmuje postać śruby, która składa się ze stopu tytanu lub tytanu.

Implanty zastępują brakujące zęby

Implanty dentystyczne można rozważyć u pacjentów, którzy nie mają jednego lub więcej zębów.

Sam implant stomatologiczny nie zastępuje naturalnego zęba. Korona zęba musi być zamontowana na implancie, po włożeniu go do kości szczęki.

W zależności od liczby zębów do zastąpienia, sztuczna korona, pełna lub częściowa proteza lub most zostanie przygotowana i zainstalowana na zaczepie (ach). Jeśli pacjent ma tylko jeden brakujący ząb, wystarczy jedna korona. Jeśli trzeba wymienić kilka zębów, dostępnych jest wiele opcji: użycie pojedynczego implantu z wieloma koronami połączonymi mostem lub protezą lub użycie wielu implantów z wyraźnymi koronami. Wybór ten należy do pacjenta, zgodnie z planem leczenia zalecanym przez specjalistę implantologicznego.

Zabieg ambulatoryjny przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym

Wszczepianie implantów stomatologicznych jest zabiegiem chirurgicznym, który zazwyczaj wykonuje się w klinice i pod znieczuleniem miejscowym.

Kilku lekarzy dentystów ma kwalifikacje do zakładania implantów: dentystów, chirurgów jamy ustnej i szczękowo-twarzowej, periodontystów i innych specjalistów w stomatologii. Specjaliści ci muszą odbyć intensywne szkolenie z zakresu implantologii. Dentyści i protetodzy często specjalizują się w produkcji koron, mostów i protez, które są montowane na implantach.

Tło historyczne

W latach 50. szwedzki Per-Ingvar Brånemark odkrył biokompatybilność tytanu z ludzkim ciałem. Po wielu latach badań, w końcu lat 80. XX wieku technika implantologiczna stała się znana i zaczęła rozprzestrzeniać się po całym świecie.

Profesor Brånemark, który jest uznawany za ojca nowoczesnej implantologii dentystycznej, również odkrył zjawisko osteointegracji, zdolność żywej kości do łączenia się z implantami tytanowymi. Osseointegracja zakotwicza implant w szczękę, podobnie jak naturalny korzeń zęba. W rzeczywistości okazuje się, że tytanowe implanty dentystyczne są odporne na siły żucia i niezawodne w dłuższej perspektywie. Co więcej, gdy oseointegracja jest zakończona wokół implantu, jedynym sposobem na usunięcie tego implantu jest wywiercenie kości, która leży wokół niego.

Tytan, biokompatybilny materiał

Koncepcja odrzucenia implantu, komplikacja, która miała miejsce, gdy implanty zostały wykonane z materiałów, które nie mogły zostać połączone z ossem (np. Stal i tantal), zniknęła wraz z nadejściem tytanu (biokompatybilnego materiału).

Implantologia staje się coraz bardziej rozpowszechniona i jest nauczana na całym świecie we wszystkich szkołach dentystycznych. Jak dotąd miliony implantów zintegrowanych z kością wprowadzono do ust pacjentów, którzy nie mieli jednego lub więcej naturalnych zębów.

Korzyści z implantów dentystycznych

Kiedy pacjent stracił jeden lub więcej zębów, implanty stomatologiczne mają wiele zalet w porównaniu z innymi metodami leczenia obejmującymi protezy usuwalne.

 • Implanty umożliwiają instalację stałych lub ruchomych protez zębowych.
 • Implanty są one bardziej wygodne i dyskretne, ponieważ nie powodują nieprzyjemnego tarcia lub ruchu dziąseł, jak w przypadku wyjmowanych protez, które nie są zamontowane na implantach (np .: protezy częściowe lub całkowite). Możliwe jest uzyskanie protezy podpartej implantem, która w ogóle nie zasłania podniebienia.
 • Brak kleju (kleju do protez) jest niezbędny do utrzymania protezy podpartej implantem w miejscu.
 • Implanty zapewniają lepszą stabilność sztucznych zębów, co ułatwia żucie i trawienie, poprawia komfort i ułatwia mówienie.
 • Pacjenci nie są zmuszani do dostosowywania diety.
 • Implanty pozwalają rozdzielać siły żucia pomiędzy implantami i sąsiednimi strukturami jamy ustnej (dziąsła, kości i pozostałe zęby), co pomaga zmniejszyć nacisk na te struktury. Kiedy zdrowe zęby pozostają w jamie ustnej, pacjent może oczekiwać, że pozostanie w zębach dłużej niż w przypadku braku implantu i braku miejsca na brak zębów.
 • Implanty przyczyniają się do zachowania kości wyrostka zębodołowego (kości podtrzymującej zęby), zapobiegając jej resorpcji tam, gdzie brakuje zębów. W rzeczywistości, gdy brakuje zęba, kości wyrostka zębodołowego, które służyły do ​​jej podtrzymywania, nie są już stymulowane i stopniowo się pogarszają.
 • Implanty nie wymagają szlifowania i modyfikowania sąsiednich zębów (jak w przypadku tradycyjnego mostu).
 • Implanty sprawiają wrażenie naturalnych zębów, zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych, i działają jak sztuczny korzeń zakotwiczony w kości szczęki, podobnie jak naturalny korzeń zęba. Pacjenci mogą zatem odzyskać integralność twarzy, na którą cierpiała utrata kilku zębów.
 • Dwa główne składniki implantu (sztuczna korona i sam implant) nie będą miały wpływu na próchnicę.

Po zakończeniu osseointegracji, implanty rzadko wymagają wymiany i dlatego oferują niezawodne i długoterminowe rozwiązanie. Pomimo wysokich kosztów początkowych implant jest dobrą inwestycją, biorąc pod uwagę długość jego życia.

Koszty implantów dentystycznych

Koszty implantów dentystycznych dzielą się na dwie kategorie:

 • Koszt zabiegu chirurgicznego (kiedy implanty i łączniki dentystyczne są wkładane do szczęki pacjenta);
 • Koszt uzupełnienia protetycznego (korona, mostek lub proteza, które przyczepią się do zaczepu implantu).

Koszty implantów stomatologicznych różnią się w zależności od stanu zdrowia

Sytuacja każdego pacjenta jest wyjątkowa i tylko twój dentysta i / lub specjalista może zapewnić konkretny koszt planu leczenia. Powinieneś planować płacenie nawet kilku tysięcy dolarów za umieszczenie implantów dentystycznych. Beneficjenci planu opieki stomatologicznej mogą otrzymać zwrot niektórych lub wszystkich tych wydatków na podstawie ich ubezpieczenia.

Niektóre kliniki mogą oferować zniżki na implanty i / lub korony, mosty lub protezy, jeśli w planie leczenia jest więcej niż jeden implant. Porozmawiaj ze swoim dentystą lub specjalistą, aby dowiedzieć się, czy oferuje zniżkę, czy nie.

Ponieważ wielu dentystów i specjalistów oferuje zabiegi implantologiczne, możesz skonsultować się z kilkoma i porównać plany leczenia i koszty. Poproś o szczegółowy harmonogram leczenia zawierający wszystkie zaplanowane działania i ich koszt.

Czasami może być bardziej opłacalne znalezienie dentysty lub specjalisty, który ćwiczy na obrzeżach dużych miast lub na obszarach wiejskich, o ile posiadają kwalifikacje w zakresie implantologii.

Chociaż implanty dentystyczne są droższe niż inne opcje leczenia, stanowią niezawodne i długoterminowe rozwiązanie. Ich koszt jest jednorazowy i może zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę.

Dodaj komentarz