Ortodoncja kosmetyczna – co to jest?

Ortodoncja kosmetyczna oznacza ortodoncję ograniczoną do kosmetyki i wyglądu uzębienia. Dentyści coraz częściej specjalizują się w ortodoncji kosmetycznej, która ma na celu lekką korektą  wizualną i funkcjonalną zgryzu, twarzy i układu ust. Ortodoncję kosmetyczną można połączyć ze stomatologią estetyczną i medycyną estetyczną twarzy w celu uzyskania jeszcze bardziej zauważalnych efektów wizualnych twarzy, ust i zgryzu.

Stomatologia estetyczna a ortodoncja estetyczna

Ortodonci specjalizują się w korygowaniu nieprawidłowości uzębienia. Dlatego w celu uzyskania pomocy w przypadku małych wad zgryzu i w celu poprawy wizualnej uśmiechu można szukać pomocy w ortodoncji kosmetycznej. W przypadku źle ustawionych lub skrzywionych zębów, niedokładnego zgryzu lub przepełnionych ust warto wybrać się do ortodonty. Dentysta kosmetyczny zajmuje się bezpośrednio zębami, estetyką, a także tym, jak funkcjonują zęby w jamie ustnej. Możesz więc skonsultować się na przykład z dentystą kosmetycznym w sprawie licówek, aby poradzić sobie na przykład z poplamionymi lub brązowymi zębami.

Przykładowo Gabinet Ortodoncji Estetycznej Laserdent w ramach ortodoncji kosmetycznej oferuje nakładki zdejmowalne na zęby. Jak można wyczytać na stronie:

„Dzięki nowoczesnej technologii skanerów wewnątrz-ustnych i algorytmom komputerowym można przewidzieć ruchy zębów pacjenta – stworzyć komplet od 14 do 50 nakładek wymienianych co 2 tygodnie.”

Stomatolog estetyczny może dokończyć pracę ortodonty i np. wyrównać uszczerbione zęby, wybielić je lub zastosować licówki, popularne szczególnie wśród holywood-kich aktorów.

ortodoncja kosmetyczna

Korzyści ze stomatologii estetycznej

Zmień kolor zębów – jeśli z biegiem czasu Twoje zęby uległy przebarwieniu, wtedy zabiegi stomatologii estetycznej, takie jak wybielanie zębów, mogą przywrócić Ci blask.

Ukryj krzywe lub brzydkie zęby – istnieje wiele możliwości poprawy uśmiechu dzięki stomatologii estetycznej. Na przykład licówki mogą służyć do zakrywania wyszczerbionych lub krzywych zębów, które powodują problemy.

Zwiększ swoją pewność siebie – jeśli chodzi o problemy z zębami, nawet najmniejsza wada może wydawać się ogromną skazą i naprawdę wpływać na pewność siebie na co dzień. Niezależnie od tego, czy chcesz poczuć się lepiej na rozmowie kwalifikacyjnej lub randce, czy też masz dość bycia świadomym swoich zębów, odpowiedzią może być prosta procedura stomatologii estetycznej.

Korzyści z ortodoncji

Zmiana odbioru twarzy i ust – jeśli Twoje zęby są niewyrównane lub krzywe, może to mieć oszpecający wpływ na twarz i usta, który ortodoncja może odwrócić.

Korygowanie problemów z oddychaniem – możesz cierpieć na chrapanie lub ograniczenia w połykaniu z powodu problemów z zębami i szczęką, z którymi ortodoncja może pomóc.

Ułatwienie żucia, gryzienia i mówienia – istnieje wiele problemów stomatologicznych, które mogą wpływać na sposób, w jaki mówisz, jesz i żujesz, takie jak niewłaściwa okluzja i nieprawidłowe ustawienie szczęki. Ortodoncja może pomóc w przywróceniu ustawienia szczęki i przywróceniu zębów na właściwym miejscu.

Sprawia, że ​​znowu chce się uśmiechać – czy to korygowanie krzywych zębów za pomocą niewidocznych aparatów ortodontycznych, czy zamykanie luk między zębami, wpływ ortodoncji na jakość Twojego uśmiechu jest znaczący. Będziesz częściej się uśmiechać – i znowu będziesz bardziej podobny do siebie.

Dodaj komentarz