Raport cen dentystów w Opolu

Ceny leczenia stomatologicznego, ortodontycznego, protetycznego czy implantologicznego nigdy nie były tanie. Inflacja w roku 2020 i 2021 wpłynęła na dalszy wzrost cen wizyt w gabinetach dentystów.

Jak donosi PAP w badaniu z 2021 roku, 10% pacjentów przyznało, że zaciąga kredyt gotówkowy na leczenie stomatologiczne, natomiast 25% płaci kartą kredytową. Dentyści szacują, że blisko 40 proc. osób wybierających prywatne leczenie ortodontyczne, implantologiczne czy protetyczne sięga po finansowanie z kredytów.

Gazeta wyborcza dodaje, że:

„Zamiast rezygnować z wizyt, coraz więcej Polaków zadłuża się w banku, firmie pożyczkowej albo bezpośrednio w klinice, płacąc za leczenie zębów kartą kredytową lub zaciągając kredyt gotówkowy”

Najbardziej niepokojąca informacja płynąca z raportu opublikowanego przez PAP to fakt, iż 90% Polaków rezygnuje z leczenia stomatologicznego z powodów finansowych. Polacy na ogół idą do dentysty wtedy kiedy czują ból, a wtedy najczęściej jest już zbyt późno na uratowanie uzębienia. Kończy się to wyrwaniem zęba lub leczeniem kanałowym (martwy ząb).

Wiktor Leśniak, dentysta z Opola, podkreśla, iż zainteresowanie zaawansowanymi usługami stomatologicznymi np. estetyczną korektą zgryzu jest znikome wśród mieszkańców woj. opolskiego. Potwierdza także, że najczęściej pacjent po rozwiązaniu problemu bólu konkretnego zęba nie pojawia się na kolejnych wizytach aby kontynuować kompleksowe leczenie stomatologicznego pozostałych zębów. Usuwanie kamienia nazębnego w standardowej świadomości pacjenta nie jest konieczne, a w rzeczywistości jest priorytetowym działaniem w zachowaniu zdrowia jamy ustnej.

Średnie ceny leczenia dentystycznego

Raport „uśmiech a status społeczny” z 2021 roku dostarcza najświeższe dane dotyczące cen w skali całego kraju.

  • Plomby: 100-180 zł.
  • Aparat ortodontyczny: 1,5-3,5 tys. zł,
  • Proteza dentystyczna: 1,5-2,5 tys. zł.
  • Leczenie kanałowe: 300-500 zł.
  • Implant: od 3 tys. zł, a całe leczenie to koszt nawet 80 tys. zł

Ceny dentystów w Opolu

Sprawdziliśmy najpopularniejsze gabinety dentystyczne w Opolu.

Przykładowo konsultacja stomatologiczna, na której sprawdzany jest stan uzębienia i wykonywany plan leczenia to pierwszy krok do poprawy stanu uzębienia.

Ceny konsultacja stomatologicznych w Opolu (kolejność losowa)

Nazwa GabinetuCena w PLNOcena pacjentów
Laserdent1504,9*
Dentis1804,3
Adenta50 (pobieżne, bez planu leczenia)4,6
Praxident1004,5
Ambasada Uśmiechu100-2004,5
Mikostomart200 (150+50)4,4

*po analizie opinii gabinetów dentystycznych w Google stwierdziliśmy, że gabinet Laserdent miał sztucznie zaniżone oceny przez fałszywe konta lub osoby, które nigdy na wizycie w gabinecie nie były. Po wyeliminowaniu takich opinii Laserdent ma średnią ocen 4,9, z fałszywymi ocenami 4,5.

Dodaj komentarz